Tezler

  • Güneş Enerjisinden Yararlanarak Deniz Suyu ve Kirli Sulardan Temiz Su Elde Edilmesi Bülent Karadenizli, Yüksek Mühendislik Tezi, H.Ü., Fen Bilimleri Ens., Fizik Anabilim Dalı (1990); Danışman: Prof. Dr. Demir İnan.
  • Akdeniz Ülkelerine Uygun Bir Güneş Enerjili Su Damıtıcısı Geliştirimi ve Yapımı (Development of a Solar Distillation System for Mediterranean Countries) Abdussalam Mabrouk El-Bahi, Doktora Tezi, H.Ü., Fen Bilimleri Ens., Fizik Anabilim Dalı (1995-1999); Danışman: Prof. Dr. Demir İnan.
  • Güneş Enerjisinin Su Pompalama Düzenimlerinde Kullanımı ve Güneş Enerjisi ile Su Pompalama Düzenimlerinin Testleri Engin Kıran, Yüksek Mühendislik Tezi, H.Ü., Fen Bilimleri Ens., Fizik A.B.D. (1995-1997); Danışman: Prof. Dr. Demir İnan.
  • Bandırma, Bodrum, Bozcaada ve Çevre Bölgeleri için Rüzgar Enerjisi Potansiyellerinin Belirlenmesi Cihan Dündar, Bilim Uzmanlığı Tezi, H.Ü., Fen Bilimleri Ens., Çevre A.B.D. (1995-1997); Danışman: Prof. Dr. Demir İnan.
  • Güneş Enerjili Dolap-Türü Kurutucunun Isıl Performansı ve Kurutma Karakteristiklerinin Bulunması ve Hava Isıtıcı Bölümünün Günlük Veriminin İyileştirme Çalışmaları Kadir Önder Köse, Bilim Uzmanlığı Tezi, H.Ü., Fen Bilimleri Ens., Fizik A.B.D. (1995-1997); Danışman: Prof. Dr. Demir İnan.
  • Fresnel Merceklerle Yoğunlaştırılmış Güneş Enerjisinin Isıya Dönüştürülmesi ve Depolanması Lütfi Erdem Gölalmış, Yüksek Mühendislik Tezi, H.Ü., Fen Bilimleri Ens., Fizik A.B.D. (2001-2003); Danışman: Prof. Dr. Demir İnan.
  • Güneş Enerjili Su Damıtma Sistemlerinin İncelenmesi ve Kamp Tipi Bir Damıtma Düzeneği Tasarlanması Nihal Dilek Sümer, Bilim Uzmanlığı Tezi, H.Ü., Fen Bilimleri Ens., Temiz-Tükenmez Enerjiler A.B.D. (2007-2009); Danışman: Prof. Dr. Demir İnan.
  • Sanayide Temiz-Tükenmez Enerji Seçenekleri ve Süt Endüstrisinde Bir Örneğin İncelenmesi Ayşe Yıldırım Coşgun, Bilim Uzmanlığı Tezi, H.Ü., Fen Bilimleri Ens., Temiz-Tükenmez Enerjiler A.B.D. (2006-2010); Danışman: Prof. Dr. Demir İnan.
  • Hacettepe Üniversitesi Beytepe Güneş Evi Bahçesinde Örnek Rüzgar Türbünü Tasarımı ve Kurulumu İrfan Can Işıklı, Bilim Uzmanlığı tezi, H.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü, Temiz Tükenmez Enerjiler A.B.D. (2010-sürüyor); Danışman: Prof. Dr. Demir İnan
  • Değişik Yiyeceklerin Farklı Yöntemlerle Pişirilmesindeki Pişirme Enerjisinin Belirlenmesi ve Seçilen Örneklerle Bir Güneş Fırınında Sonuçların Değerlendirilmesi Emire Emel Dilaver, Bilim Uzmanlığı tezi, H.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Temiz Tükenmez Enerjiler A.B.D. (2010-sürüyor); Danışman: Prof. Dr. Demir İnan

Hacettepe Üniversitesi
Yeni ve Temiz Enerji Uygulama ve Araştırma Merkezi (YETAM)
06800 Beytepe Ankara

yetammaster@hacettepe.edu.tr

Yasal Sorumluluk Sınırı : Bu web sitesindeki bilgiler dikkatli bir biçimde hazırlanmış olmasına karşın, Hacettepe Üniversitesi YETAM doğruluğunu garanti etmez ve edemez. Bu bilgileri kullanmak kişilerin kendi sorumluluğundadır ve doğacak zararlardan Hacettepe Üniversitesi YETAM sorumlu tutulamaz.